начало

САК алармира за риск от репресии: Опасен прецедент – с бюджета данъчните получават спецотряд за претърсване САК алармира за риск от репресии: Опасен прецедент – с бюджета данъчните получават спецотряд за претърсване

отказ за деактуване на общински имот

Казуси за недвижими имоти


отказ за деактуване на общински имот

Мнениеот Katty » 04 Ное 2004, 14:00

Дайте идея за формата и съдържанието на искане за деактуване на незастроени парцели от област. администрация /или бланка/ .
Katty
 

Re: помощ

Мнениеот 444 » 04 Ное 2004, 14:22

Дай повече информация по случая. Така, както сте си задали въпроса означава, че имотът е бил актуван с АДС и сега се иска деактуване от областна администрация. Това значи ли, че е станал по някой от изброените в ЗМСМА, ЗДС и ЗОС случай общински и Вие сте го придобили. Пояснете!
444
 

Re: помощ

Мнениеот донна2 » 04 Ное 2004, 14:50

образец може да намериш в сайта на всяка една областна адмиинистрация
донна2
 

Re: помощ

Мнениеот Katty » 04 Ное 2004, 16:55

имотът не е възстановен, т.е. има отказ поради попадане в регулация. може ли да се иска деактуване направо , или чрез съда трябва да се доказва , и след това деактув? При пропуснат срок за обжалване на отказа, има ли срок за предявяване на нов иск за възстановяване?
Katty
 

Re: помощ

Мнениеот advokat_vr » 05 Ное 2004, 15:31

Отказа за деактуване не подлежи на обжалване. Към искането се прилагат документи, които доказват правото на собственост на молителя върху имота, и че основанието за актуване на имота като държавен е отпаднало. При отказ може да се предяви иск за собственост.
advokat_vr
 

Re: помощ

Мнениеот boba » 05 Ное 2004, 15:41

Молбата е свободен текст, като се прилагат всички налични документи по собствеността, относно лицата и наследниците, акт за държавна собственост и т.н. Областната администрация проучва цялата преписка, изисква си служебно от общината скици, документи и т.н. и излиза със заповед за деактуване, съответно с решение за отказ.
boba
 

Re: помощ

Мнениеот 444 » 08 Ное 2004, 15:49

Пак не става ясно какъв е конкретния случай:(
Имотът не е възстановен? Как да разбирам това?
1. Че не е подадена молба в сроковете на един от реституционните закони ли?
2. Че е подадена молба в срока, има отказ за въстановяване и не е обжалван в скок?
3. Какъвто и да е бил мотивът, ако не сте го обжалвали в срок - лошо!

Да разбирам ли, че имотът, за който става дума е бил отчежден преди години? Отговорете ми на това, за да мога да преценя какво следва да се направи по-нанатък.
444
 


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 75 госта


cron