Страница 1 от 1

"Съдебната реформа"

МнениеПубликувано на: 14 Апр 2004, 20:57
от Аман
Колеги, какво ще кажете за "съдебната реформа" в България? Вижте дело на ВАС 11352/2003 г., пето отделение, съдия Жанета Петрова образувано по жалба на Емилия Александрова срещу решение на ВСС от 10.12.2003 г. с което е оставена без уважение жалбата и против проведения конкурс за следователи в Столична следствена служба!!! Спечелилите конкурса 15 колеги трябва да чакат "благоволението" на съдията да разгледа делото...кога мислите...ами "скоро"...на 13 септември, има-няма пет месеца отлагане от днешното съдебно заседание. А до тогава - пей сърце, няма кой да разследва благодарение на жалбоподателката и решаващия съдебен състав. Супер!!!

Re: "Съдебната реформа"

МнениеПубликувано на: 15 Апр 2004, 18:24
от egag
А защо смятате, че конкурсът ще бъде потвърден, та 15-те избранници са възпрени да разследват. Не се ли замисляте, че понякога, когато някои съдии във ВАС считат, че някой конкурс за магистрати е незаконосъобразен, но властническата или "професионална" повеля е те да бъдат потвърждавани, т. нар. необосновано протакане на производството е единствената възможност да изкажат своето несъгласие. А и защо се замисляте за чувствата на "спечелилите", ами помислете и за това, което изживяват свестните, умните, но ПРЕЦАКАНИ обжалващи кандидати!

Re: "Съдебната реформа"

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2004, 08:50
от китаец
Не се притеснявай,за 15 човека- сега ще дойде след 10.05.2004г. новият иск за незаконосъобразност на конкурса за нотариуси, а там местата са около 300 !!!
И за тях .....някой " свестен" нотариус вече е подготвил жалбичка......../ .BG - ! /

Re: "Съдебната реформа"

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2004, 10:45
от Колега
Да, вероятно точно това ще се случи, но аналогията не е много уместна, защото става въпрос за нотариална дейност, кято държавата е прехвърлила за упражняването и като свободна професия. Нотариуса може да ходи на работа когато пожелае, а следователя е част от съдебната система, която често е критикувана че не работи ефективно. Е, как да работи като няма механизъм, който да я защитава в кадрово отношение. Трябва да има бързо и ясно производство по отношение на конкурсите-ако са незаконосъобразни да бъдат отменяни и да се провеждат нови, ако са законосъобразни - да бъдат потвърждавани но всичко това да става в разумен срок за да не се обезкървява системата за да може да изпълнява законните си правомощия и да не стига до параграф 22.